Законодавча база щодо роботи заступників директора

У штатних розписах загальноосвітніх шкіл по 31 березня 1991 року для забезпечення навчально-виховної, організаційної роботи з учнями передбачалися посади старшого піонервожатого та організатора позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми.

Із уведенням у дію з 1 квітня 1991 року нових умов оплати праці працівників освіти відповідно до постанови колегії Міністерства праці Української РСР «Про умови оплати праці та розміри ставок заробітної плати й посадових окладів працівників народної освіти в Українській РСР» від 29.03.91 р. № 25 умови оплати праці, у тому числі розмір посадового окладу (ставки заробітної плати), за цими посадами не передбачалися. Натомість додатком 1 до постанови № 25 затверджені розміри окладів (ставок заробітної плати) за посадою «педагог-організатор», додатком 2 — за посадою «старший вожатий», додатком 3 — за посадою «заступник директора з виховної роботи». Міністерство народної освіти УРСР у листі від 03.01.91 р. № 1/9-3 рекомендувало органам управління освітою за рішенням Ради навчального закладу для роботи з дитячими об’єднаннями та організаціями вводити (а не перейменовувати) посаду педагога-організатора замість посади старшого піонервожатого та посаду заступника директора з виховної роботи — замість посади організатора позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми.

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років , затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 р. № 909. До цього Переліку включено, зокрема, посади педагога-організатора та організатора позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми. Посади старшого піонервожатого та старшого вожатого до Переліку не включено.

1985-1997 Яцишина Н.Д. заступник директора з навчально-виховної роботи

1991-2021  Сус Л.А.  заступник директора з виховної роботи