A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Мар’янівський ліцей
Житомирської області

Бібліотекар ліцею

                                                                              ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                Директор             Олександр КУЗНЕЦОВ

 

 ПОЛОЖЕННЯ ПРО БІБЛІОТЕКУ МАР’ЯНІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

                              

Бібліотека Мар’янівського ліцею є обов’язковим структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне , культурно-просвітницьке забезпечення освітнього процесу, як в урочний так і позаурочний час. Свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламетуючої  документації, що затверджується директором  Мар’янівського ліцею.

Мар’янівський ліцей забезпечує правові, організаційні, фінансові та матеріальні умови, необхідні для функціонування бібліотеки,  зокрема належне зберігання , використання і поповнення фондів бібліотеки, гарантує цілісність, неподільність і невідчуженість. Приміщення , обладнання, майно бібліотеки утримується Мар’янівським ліцеєм на безстроковому і безоплатному користуванні та оперативному управлінні.

У своїй діяльності бібліотека керується Законом України «Про освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу».

Бібліотека Мар’янівського ліцею своєю діяльністю сприяє реалізації державної політики у галузі освіти і культури; дотримується принципів гуманізації і демократизму, пріоритету загальнолюдських цінностей і моралі.

Бібліотека доступна та безкоштовна для користувачів , якими є вчителі, вихователі, здобувачі освіти, працівники навчального закладу  та батьки.

Книги з бібліотеки видаються строком на 3 тижні. Підручники для учнів 1-4 класів видаються класоводу по акту, для учнів 5-11 класів персонально у присутності класного керівника.

                                                    2. Основні завдання

2.1. Бібліотечно-інформаційне обслуговування у забезпеченні всіх напрямів навчально-виховного процесу школи у засвоєнні , як програмних, так і позапрограмних вимог.

2.2. Розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і завоєних нових форм та методів роботи. Внесення в роботу бібліотеки новітніх технологій.

2.3. Формування в учнів умінь та навичок бібліотечного користувача , розкриття перед ними основних функцій бібліотеки, популяризація бібліотечних , бібліографічних знань.

2.4. Сприяння вихованню гармонійної, морально-досконалої особистості, свідомості свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.

2.5. Всебічне сприяння підвищенню фахової , педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і творчого розвитку.

2.6. Виховання в учнів інформаційної культури – сталого прагнення до пошуку інформації , свідомого добору джерел, навичок систематизації та особистої оцінки.

2.7. Бібліотечно - інформаційне забезпечення особистісних потреб користувачів у дозвіллєвій діяльності, у профорієнтаційному визначенні.

2.8. Координація діяльності бібліотеки з громадськими організаціями,  співпраця та зв’язок  з сільською бібліотекою.

                                                     3.ЗМІСТ РОБОТИ

3.1.     Формує універсальний, з урахуванням профілю, бібліотечний фонд, який відповідає змісту навчання у навчальному закладі, його інформаційним і виховним функціям, запитам та інтересам користувачів, забезпечує його належне розміщення, облік і зберігання. В нього включаються :довідково-енциклопедичні, інформаційні видання з питань методики навчання, психології, підручники і дидактичні матеріали, художня література , періодичні видання.

3.1.1.  Здійснює організацію , раціональне розміщення та облік основних та додаткових бібліотечних фондів, їх збереження та реєстрацію.

3.1.2. Систематично аналізує використання бібліотечного фонду, веде роботу з його популяризації.

3.1.3. Обслуговує читачів у режимі абонементу та читального залу.

3.2.  Формує та веде довідково-бібліографічний апарат, використовуючи традиційні і сучасні носії інформації з метою багатоаспектного бібліографічного розкриття бібліотечного фонду.

3.2.1. Вивчає інформаційні потреби учителів , вихователів , здобувачів освіти, батьків, здійснює диференційоване обслуговування читачів, використовуючи різні форми і методи індивідуальної , групової і масової роботи.

3.3. Засобами бібліотечної роботи популяризує книгу і читання, підвищує престиж освіченості і культурності, виходячи як з потреб суспільства, та і зх природних прагнень особистості.

 3.3.1. Складає і готує списки літератури на допомогу навчально виховній роботі  ліцею, виконує довідкову й інформаційну роботу шляхом масового, групового та індивідуального формування .

3.3.2. Веде роботу з популяризації бібліотечно - бібліографічних знань серед учнів за допомогою проведення бесід, організації книжкових виставок, оглядів, лекцій, бібліотечних уроків, надання індивідуальних та групових консультацій.

3.3.3. Спільно з учителями проводить читацькі конференції, літературні та музичні  вечори, диспути, ігри та інші масові заходи.

3.3.4. Організовує та бере участь у науково-пошуковій та краєзнавчій  роботі, що пов’язана з книгою, навчальним підручником та іншою формою інформації.

3.4. В межах своєї діяльності бере участь у освітньому процесі в організації загальних, групових, класних, масових заходів, виставок, оглядів, передбачених планом роботи.

3.5.  Координує і кооперує свою діяльність з бібліотеками Довбиської селищної ради і селищною бібліотекою.

3.5.1. Реалізує можливості взаємовикористання бібліотечних фондів за допомогою внутрішнього книгообміну та міжбібліотечного абонементу.

3.5.2. Вивчає і впроваджує в практику роботи кращий досвід бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів.

                                    4. УПРАВЛІННЯ , СТРУКТУРА ТА ШТАТИ

4.1.  Відкриття бібліотеки здійснюється за наявністю відповідної матеріально-технічної , науково-методичної бази: приміщення , початкового книжкового фонду (навчального), книгосховища, абонементу, читального залу, забезпечених необхідним бібліотечним обладнанням, бібліотечною технікою, охоронними і протипожежними засобами.

  4.2. Забороняється використовувати приміщення бібліотеки для робіт, не передбачених завданнями бібліотеки.

4.3. Загальне керівництво, створення необхідних умов для здійснення якісної та ефективної роботи , контроль за діяльністю бібліотеки, прийом на роботу бібліотечних працівників здійснює директор ліцею

Бібліотека навчального закладу не є юридичною особою.

4.4. За організацію роботи бібліотеки , бібліотечних процесів не відповідальність бібліотекар підпорядкований заступнику директора з виховної роботи, є членом педагогічного колективу і входить до педагогічної ради ліцею.

4.5. Бібліотекар підлягає атестації згідно з чинним законодавством.

4.6.  Бібліотечний працівник повинен мати спеціальну бібліотечну освіту або педагогічну освіту. Коло посадових обо’язків бібліотекаря  визначається на підставі посадових інструкцій. Посадові оклади визначаються відповідно до діючих схем у межах асигнувань, передбачених на заробітну плату, відповідно до кваліфікаційних вимог.

4.7. за домовленістю з директором і за наявності необхідної освіти, відповідно до чинного законодавства, бібліотечний працівник має право на педагогічне навантаження у школі: викладання окремих предметів, ведення гуртків факультативів.

4.8. Режим роботи бібліотеки встановлюється директором навчального  закладу відповідно до внутрішнього трудового розпорядку з урахуванням змінності навчання. Один раз на місяць в бібліотеці встановлюється санітарний день.

4.9. Щоденно одна  година робочого дня виділяється на виконання внутрішньої бібліотечної роботи.

4.10. Бібліотечний працівник забезпечує облік, зберігання і використання всіх одиниць фонду згідно з відповідними інструктивними матеріалами Міністерства освіти України і Міністерства культури і науки України, несе відповідальність за зберігання фонду згідно з чинним законодавством.

4.11. Бібліотека працює згідно з планом роботи затвердженим  директором навчального закладу, який є складовою частиною плану навчально-виховної роботи ліцею.

4.12. Методично-інформаційне керівництво бібліотекою забезпечує директор.

4.13. Методичну допомогу бібліотеці надає бібліотека Довбиської селищної ради.

4.14. При бібліотеці діє читацький актив з числа учнів, який допомагає бібліотекарю у виконанні бібліотечної роботи.

                      5. ПРАВА , ОБОВ’ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

5.1. Бібліотека має право :

5.1.1. Визначати зміст та форми своєї діяльності залежно від завдань, зазначених у даному Положенні.

5.1.2. Розробляти правила користування бібліотекою та іншу регламентуючу документацію, що затверджується керівником навчального закладу.

5.1.3. Визначати згідно з правилами користування бібліотекою вид і розмір компенсаційного збитку, завданого користувачем. Заміна на аналогічний примірник.

5.2. Бібліотечні працівники мають право:

5.2.1.  Брати участь в управлінні бібліотекою ліцею згідно з чинним законодавством.

5.2.2.  На вільний доступ до інформації , пов’язаної із завданнями,  що  стоять перед бібліотекою , а саме : до навчальних програм, планів роботи ліцею, його структурних підрозділів.

5.2.3. На підтримку з боку органів освіти різного рівня та адміністрації навчального закладу в організації підвищення кваліфікації працівників бібліотек, створення необхідних умов для їх самоосвіти, забезпечення участі у роботі методичних об’єднань, наукових конференцій, семінарів з питань бібліотечно-інформаційної та культурно масової роботи.

5.2.4. На атестацію згідно з нормативними актами Міністерства освіти України та Міністерства культури і мистецтв України.

5.2.5. На додаткову оплату праці згідно з чинним законодавством.

5.2.6. На щорічну відпустку в розмірі 24 календарних днів за відпрацьований рік та додаткову щорічну відпустку  відповідно до колективного договору  між працівниками та колективом ліцею.

5.2.7. На представлення до різних форм заохочення , нагород та відзнак, які передбачені для працівників освіти і культури.

5.3. Бібліотекар несе відповідальність за :

5.3.1 . Виконання трудових обов’язків згідно з нормативно-правовими актами про працю  в Україні та колективним договором навчального закладу.

 

                                                                                                                СХВАЛЕНО

                                                                                        Протокол засідання педагогічної  ради

                                                                                                         Мар’янівського ліцею

                                                                                                               05.01.2022    № 5

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень